wtorek, 3 lipca 2012

[103] melancholijna-lilia


Oceniająca: Lena

Autor: DepressedSuicide

***


Pierwsze wrażenie:

Przeszukując twojego bloga, natknęłam się na wyjaśnienie twego adresu. Widać, iż dobrze go rozpracowałam. Melancholia to stan przygnębienia, w którym się znajdujesz. A lilia to kiwat. Kwiat wyglądający na mocny, ale jednak wielce delikatny.

"Samotnie stojąc umieram". Mogę podejrzewać, iż to są twoje słowa. Ponieważ nie wstawiłaś, ani cudzysłowia, ani podpisu przez kogo został napisany. Składa się z trzech słów, więc nie musi być trudny do zrozumienia. Rozumiem go, że jesteś sama i umierasz. Nie masz nikogo bliskiego ze sobą i w ten sposób umierasz.

Adres i belka są bardzo ładne. Pasują do siebie. Przypasowały mi kolory oraz szablon. Od razu przeczytałam większość notek. Gdyż nie chciałam wychodzić z tej strony.

(9/10)


Wygląd:

Nie ma żadnego nagłówka. Jest tylko zielonkawe tło z jakimiś wzorkami. Ogólnie na blogu dominuje zieleń, jednak taka chłodna, ciemna. Zauważymy tutaj także szarość i biel.

Kurczę, naprawdę jestem zła, że w tym punkcie tylko tyle mogę napisać. Bo...bo co jeszcze? Nie ma nagłówka, jednak  nie musi być. Tło nadrabia za niego. Kolory są jakie są... zielone, szary, biały. Co tu można więcej dodać? Nie ma przepychu. Wszystko współgra ze sobą. Pasuje do klimatu czytanego tekstu. Nie ma co narzekać, mi się osobiście podoba. Choć czegoś mi zabrakło....

(13/15)


Treść:

Styl jak styl, każdy ma inny. I co można z tym zrobić? Ano powiem wam, że nic. Nic nie można zrobić ze stylem. Ale czy to pewne? Nie. Każdy może nad nim popracować. Czy ty potrzebujesz takiej pracy? Szczerze ci powiem, iż nie. Nie potrzebujesz. Jednak każdy może zawsze pisać lepiej jeżeli tylko tego chce. Masz bardzo dobry styl. Często rymujesz w niektórych postach, co jest pewną oryginalnością piszącego. Naprawdę mi się podoba jak piszesz. Pamiętaj, że tekstem, który tworzysz, możesz się nim bawić i rób to.

Tutaj dużo nie będę miała co opowiadać. Słownictwo masz umiarkowane. Używasz przeważnie współczesnych słów, jednakże trafiają się i takie staropolskie. Ludzie bardzo rzadko mówią przykładowo "mą". A tak ładnie to brzmi... Nie potrzebujesz tu wielkiego rozwinięcia. Jeżeli czytasz wiele książek, jak to sama powiedziałaś, iż stało się to twoją pasją, to nie powinno być problemu ze słownictwem. Trzymaj dalej, aby czytać wiele, a wszystko będzie dobrze!

Bardzo nielicznie można trafić na oryginalny pamiętnik. Ty sama uważasz, iż jest on jak reszta innych, niczym się niewyróżniający. Nie patrzę tu teraz na tematykę, jednak ogólnie sam w sobie jest oryginalny. Ja przynajmniej ją dostrzegam. Twój styl pisania, odczuwania, jak sama go odbierasz, tworzą go właśnie oryginalnym. 


(18/20)


Błędy:

Coś mi powoli zaczyna doskwierać ból głowy... Tak, wiem. Użalam się nad sobą. Dobrze, do rzeczy. Sprawdźmy czy na pewno tak idealnie piszesz.

No.1

 Brak błędów.

No.2

"Przez Wasze nękanie się zmieniłam. Cienki lód łamie się pod mymi nogami, problemy nie dają mi żyć. Dzięki Wam zbliżę się do mojego przyjaciela — śmierci. " - " Przez Wasze nękanie, zmieniłam się. Pod mymi nogami, cienki lód łamie się. Problemy nie dają mi żyć. Dzięki wam podeszłam bliżej do mojego przyjaciela - śmierci." Przepraszam, ale musiałam poukładać trochę inaczej to zdanie.

"Nikt nie mi tego [talentu] nie dał, nikt mi tego nie zabierze." - Bez czerwonego słowa.

" Zgraja takich jak Wy, może czyścić mi buty." - Zagrają. Możecie.

No.3

Brak błędów.

No.4

Brak błędów.

No.5

Brak błędów.

No.6

Brak błędów. Znów.

No.7

Brak błędów.

No.8Brak błędów.

No.9

Brak błędów.

No.10

Brak błędów.

No.11

Brak błędów.

No.12

Znów brak...

No.13

"   Miałam już stanowczo dość krzyków, kłótni, dźwięki zbijanych talerzy..." - Dźwięków.

"I przez to wszystko już nie mam do ciebie szacunku, nigdy o nie odzyskam." - Go.

No.14


I kolejny, ostatni brak błędów.

No, no... notki nie są za długie, gdyż to pamiętnik. Błędów nie ma prawie wcale. Co chwile myślałam " no niech się coś pokaże!" , a tu nic! Tylko czasem musisz uważać, bo są małe przejęzyczenia. A tak, jest wyśmienicie. Kurczę, nudno. Nie ma co poprawiać...

(9/10)


Ramki:

A co się będziemy bawić. Od razu przechodzimy do szczegółów.


Prawokolumnowy. U góry znajdują się strony, jest ich pięć. Z boku widać licznik, obserwatorów i archiwum.


Nieco o tym zakalcu


Brak błędów.


Szept innych dusz


Tu znajdują się tylko linki.


Zwykły dzieciak


"Do jednych musiałam się zmuszać, do drugich mnie wręcz ciągnęło mnie." - Bez czerwonego słówka. 


Próbują zrozumieć


Brak błędów.


SPAM


Jak sama nazwa wskazuje... nie mam co sprawdzać.

Trafił się jeden, malutki błąd. Mogę go nie zaliczać, bo nawet mnie by się mógł przytrafić. Przypadły mi do gustu twoje nazwy kart. W końcu doznałam jakiejś oryginalności! Cieszę się z tego powodu niezmiernie. Dobrze, iż nie ma tutaj jakiegoś niepotrzebnego tłoku. Wszystko wygląda przejrzyście. Nie ma się do czego przykleić.. po prostu nie ma. Wszystko na co trzeba było zwrócić uwagę, zostało zwrócone.

(10/10)


Dodatkowe punkty:

+1 - Wstawianie do notek różnych zdjęć.

(1/3)


Suma: 61 [bardzo dobry; 5 ]


Brawo! Piękna piąteczka i to jeszcze zasłużona. Aj, ta piąteczka cię prześladuje... pięć punktów więcej i masz celujący! No, ale cóż. Innym razem. Wiesz co i jak, więc będzie dobrze.

Może to i pamiętnik, jednak ma w sobie to coś. Ma tą oryginalność, której szukam w blogach. Naprawdę mi się spodobał. Na pewno będę witać twoją stronę często. O to się nie bój. Pozdrawiam i mam nadzieję, że wszystko się ułoży.


18 komentarzy:

 1. Popsułaś mi się z ocenami, ale cóż. Mam nadzieję, że będzie lepiej, bo jak nie, to będziemy musiały porozmawiać :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też mam nadzieję. Wiem, że nie piszę jak na początku, jednak... :/ nie wiem... mam jakieś zaklinowanie. Muszę się odklinowować i wtedy powinno być znów w porządku : ).

   Usuń
  2. O rany! To ja sie boję opublikować jakąś ocenę....

   Usuń
  3. Gosiczku, nie bój się :D. Wiesz, że do Twoich ocen nie mam nic :P

   Usuń
 2. http://2.bp.blogspot.com/-S8wfuYVr2v4/T_Mh2Df4GFI/AAAAAAAABCs/N5qDogckoNI/s180/button.png
  proszę bardzo :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie żeby coś, ale jestem u niej betą i właśnie zaczęłam poprawiać jej wcześniejsze posty i tam, gdzie ty nie znalazłaś błędów, ja je widzę. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O Cuddly! :D. Szczerze? Stęskniłam się za Tobą, ale teraz jestem poważna. Już dawno nie komentowałaś mojej oceny - a w sumie na Twojej opini o dziwo mi zależy :D. No mówiłam, że mi się Lena popsuła i w ogóle, ta ocena taka, jakaś dziwna jest.

   Usuń
  2. Ach, to mam jeszcze słówko do Leny - poczytaj o różnicy między "tę" a "tą". :)
   Ach, stęskniłaś się? Wiesz, jakoś tak czasu nie miałam. Aż się dziwię, ho ho. :D

   Usuń
  3. W sumie, też się sama sobie dziwie. A Lene za moment pierd*olne, to się nauczy oceniać, tak jak kiedyś. :D

   Usuń
  4. Moooogę za ciebie? :D Lubię bić ludzi, ho ho. :D

   Usuń
  5. Kurczę, wstawiam szablon koleżance. Zapomniałam, że jestem wciąż zalogowana - CUDDLY.

   Usuń
  6. Właśnie się przestraszyłam... kto tu chce mnie inny bić? O.o

   Usuń
  7. Nie dość, że noszę okulary, to dalej ślepa jestem. XD

   Usuń
  8. A nie tylko ty, Cuddly. ;) Ja też noszę i ślepa jestem. Dalej.

   Usuń
  9. Zdupcaj. :D Ja też lubię bić, ale chociaż... Zawsze możemy we dwie. :D

   Usuń
  10. Pf... mam nadzieję, że kolejna ocena, którą pisze, wcale nie będzie taka zła. Nie mam ochoty od dwóch, i może więcej osób, dostawać... :p

   Usuń
 4. "tę" a "tą"? Kiedyś coś czytałam, ale chyba do końca coś nie zrozumiałam . Oczywiście poczytam.

  Tak, Estrello. Mi by się takie porządne przydało, abym się obudziła kilka dni później :).

  OdpowiedzUsuń
 5. Dziękuję bardzo za ocenę bloga.

  OdpowiedzUsuń

Obserwatorzy