poniedziałek, 2 lipca 2012

[102] strawberry-fields-forever


Oceniająca: Lena

Autor: Sierżant Pieprz


***


Pierwsze wrażenie


     Nie będę się niczym wyróżniała i jak zawsze zacznę od adresu, który rzuca nam się pierwszy w oczy. " Strawberry fields forever" z angielskiego na polski oznacza " Truskawkowe pola na zawsze". Nie ma co tutaj się pogłębiać w bliższe rozumienie znaczenia tych słów, gdyż jest to tytuł jednej z piosenek Beatlesów. Możemy jedynie rozumować, co śpiewają i wnioskować wiele rzezy z tekstu.

     "Sierżancie Pieprzu! Przecież życie jest prawdziwe!". Belka. Te słowa, podejrzewam, że są twoją twórczością, gdyż zwracasz się do siebie. Nie powiem, iż nie pasuje do bloga, bo pasuje. Mówią tobie, abyś w końcu sobie uświadomił Sierżancie, że życie jest prawdziwe i daje mocno w kość. A nie potulne jak baranek, nieodczuwalne...

     Pierwsze wejście wcale nie wygoniło mnie od razu z twego bloga. Nawet... zechciałam zostać dłużej i zobaczyć co i jak. Spodobało mi się od razu.


 (10/10 pkt.)


Wygląd:

     Nagłówek składa się z czarno-białego zdjęcia Beatlesów( jeden z nich rozmawia przez telefon, reszta podsłuchuje), a po ich prawej stronie widnieje tytuł twego bloga jak i ich piosenki. Pod tym są takie małe, śmieszne ludziki.

Czerń, biel, czerń, biel... Nie ma tutaj jakiegoś urozmaicenia kolorystycznego. Jednak nie przeszkadza to w sferze wyglądu twojej strony. Wręcz przeciwnie, pasuje do klimatu. Także nie ma wiele dodatków. Przynajmniej nie ma przepychu, ani jakiegoś braku czegokolwiek. Szczerze ci przyznam, że nie mam w tym punkcie wiele do gadania. Nie trzeba tutaj nic dodawać. A ta czerń i biel wcale, a wcale nie przeszkadza.

     Zamienię tylko małe słówko na temat czcionki. Kolor... okej. Wielkość... nie zmieniaj jej. Trochę to nieestetycznie wygląda, gdy w każdej notce jest różna czcionka, inna wielkość... proszę cię, unikaj tego.


(14,5/15pkt.)


Treść:

     Co do stylu jestem święcie przekonana, że piszesz bardzo dobrze. Może nie wyśmienicie, ale nie wiele ci brakuje. Naprawdę. Już wiesz, że tekstem trzeba się umieć bawić. Używasz dużo różnych funkcji językowych. W odpowiedniej ilości powtórzeń, pytań retorycznych, innych różnych rzeczy. Wiesz, iż nie tworzymy zbyt długich zdań, bo tak wcale nie mówimy. Opowiadamy krótko, zwięźle.

Słownictwa wcale nie masz ubogiego. Znasz wiele słów, także tych trudniejszych. Choć żadnym nie znanym, mnie nie zaskoczyłaś  ;) . Ale się cieszę, bo nie musiałam szukać po słowniku. Tutaj ani w wyższym punkcie nie trzeba niczego nadrabiać. Wszystko masz w jak najlepszym stanie. Ale oczywiście, zawsze może być lepiej.

Ano opinię mam bardzo dobrą na temat przeczytanego tekstu. Strasznie miło mi się go czyta. Już długo nie trafiłam na jakiegoś bloga, aby tak przyjemnie mi się czytało. Słownictwo, spójność, styl, nawet błędów nie ma, bo przynajmniej nie zauważyłam ( zaraz się będę pogłębiać w tym punkcie...). Nie wiem co mogę więcej dodać... świetnie!

(18/20pkt.)


Błędy:

     Ciekawe czy coś tu znajdziemy... nie powinnam przegapić żadnego błędu, więc uważać : ) . Nie będę szła zbyt daleko. Ocenię tylko kilka, te napisane w najbliższym czasie.

Wciąż zmiennie

Żadnego błędu.


"Birthday greetings, bottle of wine."

Żadnego błędu.

"For L.O.V.E." Reprise

Żadnych błędów.

Pralka

"Brzydkie chude badyle." - " Brzydkie, chude badyle". (Jakie?) Brzydkie. (Jakie?) Chude. Jeżeli dwa razy odpowiada się na to samo pytanie, są to na przykład dwa przymiotniki obok siebie, trzeba dać przecinek.

Głupie dziecko z przedszkola

Żadnych błędów.

     No nie... nie mogłaś się bardziej postarać? Tylko jeden błąd na... pięć notek? Naprawdę słabo... Mogę nawet ci dać maskymalną ilość punktów, gdyż w zdaniu, które uznałam z "błądem", wystarczy tylko wpisać nędzny przecinek.

(10/10pkt.)


Ramki 


 Jeju! Jak się cieszę, że powoli kończę tą całą pisaninę. Tak, ty pewnie też.


Blog prawokolumnowy. Więc na środku znajduje się tylko szeroka lista oraz pole wstawianych postów. A po prawej twój button, potem jakieś linki z dostaniem się do twoich stron, ale pod spodem do innych osób( ich twórczości). Także miejsce do wpisania swojego e-mailu, aby otrzymywać powiadomienia o nowym poście, a pod spodem dotarcie do twojego facebooka + licznik odwiedzin.

Więcej o mnie

Nie widzę żadnego błędu.


     Powiem ci, że wszystko jest cacy. Nosz kurczę... nie mam do czego się tutaj przyczepić! Wszystko w porządku fajnie, podobają mi się te obrazki albo filmiki wstawiane do notek. To urozmaica całe twoje myśli. Choć ustawiłabym szeroką listę tak, aby znajdowały się tam wszyściutkie twoje posty. Jednak.. ta decyzja już należy do ciebie.

(9,5/10pkt.)


Dodatkowe punkty:+1 - Za oryginalność z dodawaniem obrazka lub filmu z muzyką. Bardzo mi się to podoba.

(1/3pkt.)

Suma: 63[bardzo dobry; 5]


     Po prostu bardzo dobrze! Jedynie trzy punkty do wyśmienicie. Naprawdę się postarałeś Sierżancie. : ) Życzę powodzenia w dalszym pisaniu twojej twórczości, która naprawdę jest niezła. Raczej od czasu do czasu cię jeszcze odwiedzę. Może bez zostawiania po sobie śladu, ale odwiedzę.
Pozdrawiam!

P.S: Mam nadzieję, że pisałam to wszystko na trzeźwo . ( Taki mały żarcik, kolejny. Mam chyba za dobry humor. )

1 komentarz:

  1. Dziękuję za ocenę. Cieszę się, że moja blogowa praca się opłaciła. Mimo wszystko muszę dodać nieco o liście postów, a mianowicie to, iż na portalu bloog.pl jest ona niesamowicie licha. Nie można przeciągnąć jej na dół strony lub ustawić wybranej ilości pokazywanych w niej postów. Postaram się jednak skontaktować z twórcami portalu. Może uda mi się coś zdziałać.
    Serdecznie pozdrawiam,
    Sierżant Pieprz

    OdpowiedzUsuń

Obserwatorzy