niedziela, 19 października 2014

URODZINY/2014     Chciałam Was wszystkich powiadomić, iż dnia 19 października 2011 roku Krytyczny Krytyk został założony przez Estrellę. Rok później nazwa została zmieniona na Ostrze Krytyki. I tak pozostało do dziś.

     Ostrze Krytyki, jak widać, przeszło wiele reform, mamy nadzieję, że na lepsze. Niestety założycielka od nas odeszła z powodów osobistych, jednak cały czas miło ją wspominamy. Od tego czasu Ocenialnię prowadzimy wspólnie, bez określonej władzy.

     Nie ominęły nas uroczyste powitania i smutne pożegnania, oto lista wszystkich oceniających, którzy mieli swój udział w otworzeniu OK: 

Estrella
Mika
KatD
Lena
Meg/Confiance
Chochlik
Faktyczna
Anori
Charline
Inna
Moire
Chemical Rainbow
Alavende
Mademoiselle
Evil
Nessa
Elektrownia
Natalie
Alissa
Marta
Melodia
     Lista odrobinę się powiększyła od czasu założenia bloga. Zostało nas niedużo, jednak jednego jestem pewna - robimy kawał roboty! 

     Przez te 3 lata opublikowałyśmy 250 ocen. Piękna liczba, prawda? 

     Nie wiem, co napisać. Jestem tutaj od bardzo dawna - prawie że od samego początku powstania OK (wcześniej Krytycznego Krytyka). Zżyłam się z tą Ocenialnią. Przeżywam wszystkie jej wzloty i upadki i cieszę się, że jest zauważana. Przeczytałam niektóre z wcześniejszych komentarzy i zwykle byliśmy postrzegani pozytywnie, doceniano naszą pracę. Byliśmy przez was wspierani. 

     Pytanie mam jedno: gdzie teraz podziali się ci autorzy? Przyznam, że blogosfera kiedyś wyglądała inaczej. Ludzie od tego czasu bardzo, ale to bardzo się zmienili. Rzadko kiedy natrafimy na osoby tak życzliwe jak kiedyś. Może ci starzy autorzy dorośli, może znudziło im się blogowanie, jednak mam nadzieję, iż to kiedyś powróci dawna atmosfera. Można tęsknić za tak wspaniałymi autorami oraz czytelnikami jak kiedyś. Nadal spotykamy się z dobrymi słowami, jednak to już nie to samo. 

     Jesteśmy zachwycone ilością zgłoszeń, chociaż ilość wystawianych ocen nie jest wybitna, jednak prywatne życie zawsze będzie ważniejsze. Staramy się robić wszystko, by posty były częste i dobre.

     Jesteśmy naprawdę pozytywnie nastawione do rozmów z autorami - warto poznawać ludzi o tych samych zainteresowaniach i osoby pragnące kształcić swój język. Dlatego zapraszamy do konwersacji wszystkich, którzy tylko mają ochotę. 

     Bardzo dziękuję wszystkim za cały ten czas. Tylko dzięki Wam - autorom, oceniającym, czytelnikom - Ostrze Krytyki dalej istnieje. 

Pozdrawiam i mam nadzieję na przyszłe lata z wami!

24 komentarze:

 1. Chciałabym doczekać dnia, kiedy, zamiast bełkotu, uraczysz czytelników poprawnym i zrozumiałym przekazem. Widocznie trzy lata to za mało na opanowanie tej trudnej sztuki. ;___;

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Piękne! Doprawdy wspaniały przykład zachowania na potwierdzenie pseudoakapitu (czemu właściwie ich tu nie ma?) o zmieniającej się blogosferze. Każdy teraz bucha ironią, sarkazmem albo stara się komuś dopiec. Bo przecież po co szukać jakiejkolwiek pozytywnej strony, nie? Tak jest łatwiej, przynajmniej, nie wymaga wysiłku. Fajnie, prawda?
   I nie, wcale nie bronię ocenialni ani posta, bo jaki jest, każdy widzi. Z drugiej strony to tylko pościk o rocznicy - czego tu oczekiwać? Niby poprawności, ale może dziewczyna pisała pod wpływem emocji i nie sprawdziła - no zdarza się.
   Oceniającym gratuluję, że wytrwały tak długo i życzę najlepszego.
   P.S. Sprawdzanie, czy jestem robotem?! LOL, to jakiś żart? Nikt normalny tego dziadostwa nie trzyma.

   Usuń
 2. Bardzo się cieszę że w takiej ważnej chwili mogę być z Wami, Leno, Elektrownio, Alisso i Melodio:-) STO LAT!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podepnę się, Leno, Alisso, Elektrownio i Marto! :D
   Sto lat OK! ♥

   Usuń
  2. Sto lat to trochę dużo, nie sądzisz ? :P

   Usuń
  3. Ciekawa jestem, jak będzie wyglądało OK za sto lat, a przede wszystkim – czy będzie w ogóle istnieć :D

   Usuń
  4. Oj, dziewczyny, jasne że będzie istnieć! Jest zbyt dobre, żeby zniknęło :)

   Usuń
  5. Ciekawe by to było, gdybyśmy tak długo istniały :D. Byłoby to wspaniałe.

   Usuń
  6. Pierwsze co mi przyszło na myśl, to taki napis ,,Ostrze Krytyki", a na nim broda świętego Mikołaja :). To mogłoby być ciekawe, jakbyście tak długo poegzystowały w blogosferze...

   Usuń
  7. Bardzo ciekawe. Może uda się taki szablon zrobić na święta :).

   Usuń
  8. Ha, okazuje się, że niewyspanie może być całkiem dobrą kopalnią pomysłów :) W razie czego, zgłaszam się na ochotnika do robienia szablonu! :)

   Usuń
  9. Ojej! Umiesz robić szablony ?

   Usuń
  10. Ooo, Melodyja już nie musi bawić się w detektywa!

   Usuń
  11. Tak czy siak może :p miło by było :3

   Usuń
  12. Umiem ;) Ale że dawno nie robiłam, to różnie bywa. Zresztą wrodzone lenistwo, musiałabym zacząć teraz żeby zdązyć do świąt :)

   Usuń
  13. To może pokaż Lenie jakąś ze swoich prac. c;

   Usuń
  14. I tu pojawia się problem. Kombinacji kodów nie wyślę, laptop do końca się zepsuł i nie idzie nic, kompletnie. Bardzo boli. Trzydzieści plików poszło sobie w... no, wiemy gdzie.

   Usuń
  15. A Melodyja kombinuje, żeby się w detektywa nie bawić? :)

   Usuń
  16. Nic nic, ja nic nie mówiłam. xD Ale jakby coś, to mogłabym się chyba zająć tym szablonem...

   Usuń
  17. Lenko, piszę do Ciebie na GG. :)

   Usuń
 3. Dziewczyny, co powiedzieć? Ocenialnia rozkwitła i pomimo tego, że macie mało oceniających, jakoś dajecie sobie radę. Świeczka piękna (zarówno jak babeczka) i dmuchajcie, dmuchajcie! Trzy latka minęły szybciutko, dziewczyny!
  Żeby ocenianie sprawiało Wam mnóstwo radości :) A w przyszłości ludzi, z którymi miło się pracuje!

  OdpowiedzUsuń
 4. Wszędzie są frajerzy ! Grunt to bunt !
  WSZYSTKIE jesteście cudowne i nie przejmujcie się zawiłością i zazdrością innych ;D. Tak już jest i będzie, sto lat dziewczyny !
  :*

  OdpowiedzUsuń
 5. Dawno mnie tu nie było. Sporo się pozmieniało... Nie mnie oceniać, czy na gorsze, czy na lepsze, Wy to zapewne same wiecie doskonale. Ktoś wyżej życzył Wam stu lat... Ja może nie będę tak szalona przy życzeniach, ale życzę Wam wszystkiego dobrego, byście robiły to, co lubicie - pomagały ludziom. Bo nie ma znaczenia, że któraś z Was gdzieś się potknie, zrobi błąd. Jesteśmy tylko ludźmi, a nie robotami.

  Życzę Wam jeszcze wielu takich rocznic i przesyłam buziaki! ♥

  OdpowiedzUsuń

Obserwatorzy