środa, 5 czerwca 2013

[179] izaikonie


Adres: izaikonie

Oceniająca: Lena

Autor: Izuś i Quiett

***

Pierwsze wrażenie:

    Adres odrobinę prymitywny. Iza i konie. Prosty, łatwo zapadający w pamięć, jednak... nic oryginalnego. Nawet nie jest zbyt ładny. Zapewne możesz sama to przyznać. Odbieram wrażenie, że wybierany na szybko i bez konkretnego pomysłu. I to jest negatyw.

   "Z końmi przez życie...". Ewentualnie można byłoby przyjąć taką wersje belki. Jednak wtedy oczekiwane jest dokończenie oraz autor danych słów. Sama mogłabyś to wykonać, gdyż wiesz, co one dla Ciebie znaczą.

   Pierwsze wejście nie odpycha mnie aż tak mocno. Nie jest złe, ale... mogło być lepsze. Ma dość bardzo oryginalną szatę graficzną.

(5/10)


Wygląd:

   Nagłówek składa się z dwóch koni. Jednego karego, a drugiego biszkoptowego. Rozchodzą się w dwie strony. Z tyłu widać stadninę. Ciężko określić bohomazy fioletowe, zielone, kremowe i różowe. Na dole widnieje napis "Jazda konna jest sztuką, której trzeba uczyć się przez całe życie".

    Przyznam, iż wygląd dość specyficzny. Lecz oryginalny i dość urokliwy. Jedynie co, to nie pasuje ten niebieski pasek na środku - kompletnie nie do tego szablonu... Z czcionką brak problemów, tak jak z przejrzystością.


(5/6)


Treść:

   Piszesz zwięźle i ładnym, prostym językiem. Dużo osób bez problemu powinno Cię zrozumieć. Oczywiście jeżeli będzie mniejsza ilość błędów z interpunkcją, bo to potrafi nieźle utrudnić. Nad stylem do końca życia ludzie pracują. Nad swoim także popracujesz jeszcze parę lat, aż polepszy się wielokrotnie.

   Nie mam zbytniej okazji zobaczenia, czy masz ubogie słownictwo czy bogate. Gdyż nie piszesz żadnych opowiadań, wierszy, pamiętników. Jednak jak na ten rodzaj bloga - wygląda to dobrze i nie widzę błędnych powtórzeń. Jeżeli sama byś uważała, że brak ci słów - skorzystaj ze słowników synonimicznych, a także czytaj wiele książek. One potrafią dużo pomóc.

   Bardzo przypadł mi do gustu tenże pomysł. Sądzę, że nie ma zbyt sporo takich blogów - jednak nie dam uciąć sobie ręki. Owe blogi są bardzo pomocne osobom interesującym się tym tematem i chcącym poznać oraz nauczyć się czegoś więcej.

   Może nie opisałam się zbyt wiele, gdyż nie za bardzo mam co wykrzesić z siebie więcej. Jednak styl, jak do takiego typu blogów, jest jak najbardziej przystosowany. Ze słownictwem problemów nie widać, co sprzyja na miłe czytanie, a idea na bloga także pomysłowa. Wrócę na chwilę do tematu waszych notek - warto byłoby je pouzupełniać. A wszystko inne jest w jak największym porządku.

(27/30)


Błędy:


Fotel jeździecki

Brak błędów.


Kolory koni - maści podstawowe i nie tylko

"W przypadku niektórych ras umaszczenie koni jest ich wyróżnikiem, dla przykładu warto choćby wspomnieć o koniach fryzyjskich, które są kare. " - Zamiast przecinka to kropka.

"Koń gniady charakteryzują się brązową sierścią w różnych odcieniach, od jasnobrązowego do prawie czarnego, jego grzywa i ogon są zawsze czarne, podobnie jak dolne części kończyn. " - Z drugiego przecinka zrobić kropkę.

"- Złotogniada - typowa dla koni o charakterystycznych, czerwonawych włosach." - Bez przecinka.

" Warto dodać, iż maść kara jest typowa dla Koni Fryzyjskich, jeśli wśród osobników tej rasy pojawiają się konie innej maści, są one natychmiast wykluczane z hodowli." - Drugi przecinek zrobić jako kropkę.

"- Jasnokasztanowata, charakteryzująca się rudożółtawą sierścią oraz jaśniejszym, niekiedy niemal bialymi ogonem i grzywą. " - Białym ogonem i grzywą!

" Konie tej maści posiadają żółto-złotawą sierść oraz jaśniejsze, często białe grzywę i ogon." - Białą grzywę i ogon!


Rasa koni od A do Z

Brak błędów.


Wyścigi konne - tylko dla szybkich

Brak błędów.


Końskie video, czyli filmy, bajki i bajeczki

Brak błędów.


   Przeczytaj, w słowniku ( a najlepiej i w kilku), na temat przecinków. Gdzie trzeba je wstawiać? Ano zawsze przed "że", "iż", "jednak", "która" Przeważnie mówiłam, że także przed "aż". Tylko tutaj każdy ma sprzeczne zdanie. Więc to nawet odpuszczam. Jednakże na pewno trzeba jeżeli powtórzą się dwa w zdaniu. Jeżeli jest na przykład "chyba że", "nad którą" stawiamy przecinek przed tym wyrażeniem. Czyli przed "chyba" oraz "nad". Pamiętaj, że są spójniki, przed którymi nie stawia się przecinków, jedynie wtedy, kiedy powtórzy się kilka razy w zdaniu tak jak jest z "i". Właśnie tutaj pamiętaj kiedy stawia się przecinek przed "i". Jeżeli pełni tę samą funkcję co to poprzednie "i" w zdaniu. Na przykład: " Nie mogłam się zdecydować, więc kupiłam i tunikę, i sukienkę. Zdarzało ci się wstawiać za wiele przecinków, które kompletnie niszczyło sens zdania. One często mają oznaczać oddech, więc po przeczytaniu zdania, ciągle mogłabyś je robić i się w końcu zapowietrzyć!

(9/10)


Ramki:

   Układ trójkolumnowy.  Po lewej: Informacje, Lista blogów, Obserwatorzy. Po prawej: Archiwum bloga, Współtwórcy. Na środku oczywiście strony:

Strona Główna - wiadomo.

Nasze Tematy - znajdują się w tym także podstrony, do których wpisane są pasujące tematy, aby każdy z łatwością mógł przeczytać to, co chce.

Pytania - do Izuś i Alexi( choć wcześniej chyba Quiett).

Ekipa - jak sama nazwa wskazuje, jednak nie ma tam nic.

Należy uzupełnić zakładkę "Ekipa". Informacje o Was nikomu nie zaszkodzą. Wręcz przeciwnie - z chęcią was poznają. Do reszty nie mam co się przyczepić.

(4/5)


Dodatkowe punkty:

Brak.

(0/3)


Suma: 50 [dobry; 4]

Mocna czwórka jak najbardziej przyjmowana. Przepraszam za tak długie czekanie na ocenę. Mam nadzieję, że usatysfakcjonowała. :)

Pozdrawiam i życzę weny na dalszą działalność!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Obserwatorzy