niedziela, 31 sierpnia 2014

[241] niepoprawna-liryka

Adres bloga: niepoprawna-liryka

Oceniająca: Melodia

Autor: Vero nike


Pierwsze wrażenie (10/10):

       Adres bloga brzmi: niepoprawna-liryka. Osobiście bardzo mi się spodobał. Po nim widać, że masz duży dystans do siebie. Robisz to, co kochasz i tego się trzymasz. Piszesz dla przyjemności, jednocześnie starając się, by utwory podobały się czytelnikom. Zawsze stawiałam na coś takiego. Czerpać satysfakcję z pisania i tym samym słuchać opinii innych oraz doskonalić się.

     Na belce znajduje się następujący cytat: "Poezja leczy rany, jakie zadaje rozum." Piękna sentencja, idealnie pasuje do tematyki bloga, zwłaszcza, że już zdążyłam doczytać, iż lubisz pisać humorystyczne wiersze. Wielki plus za podanie autora cytatu. Wiem, że każdy zainteresowany może wpisać go w wyszukiwarkę, lecz wskazane jest go podawać. Nie pozwala to sądzić, że cytat jest Twój.

      Ogólne pierwsze wrażenie jest bardzo dobre. Widać, że często wchodzisz na stronę, wszystko jest porządnie poukładane. Uwielbiam widzieć takie zadbane blogi.


Wygląd (5/6):

        Szablon minimalistyczny, układ lewokolumnowy. Na nagłówku widzimy jelenia w otoczeniu motyli. Zasłaniają go delikatnie jakieś kwiaty. Cały ten skład otoczony jest trójkątami i szczerze nie wiem, dlaczego one się tam znajdują. Nie mają chyba jakiegoś głębszego znaczenia. Napis, widniejący na środku rysunku brzmi: "Every strange distant space you felt home". Moim zdaniem nieszczególnie pasuje do tematyki bloga, ale z tego, co kiedyś widziałam jest to szablon ogólnodostępny. Nagłówek utrzymany w bieli oraz zieleni, przeplatany szarymi rysunkami.

         Na szablonie po lewej stronie widzimy miejsce na informacje, strony, ponownie miejsce na informacje, statystyki i etykiety. Zazwyczaj uważam, że te ostatnie rzadko kiedy są potrzebne, ale tutaj się to nie sprawdziło. Dzięki nim możemy odnaleźć interesujące nas gatunki wierszy.

        Czcionka jest przejrzysta. Widzimy wszystko "czarno na białym". Notki pokazują się w miłych dla oka, estetycznych ramkach. Jak dla mnie - idealnie.

       Jak już mówiłam, na blogu panuje porządek. Strona jest bardzo przyjemna dla oka, nie ma bałaganu, co osobiście bardzo cenię u Autorów. Widać, że nie prowadzisz bloga na "odwal się".

Treść (25/30):

      Moim zdaniem, Twoje wiersze są cudowne. Jak sama wielokrotnie podkreślałaś, starasz się odbiegać od popularnych wierszy o ponurej, smutnej tematyce. Zgadzam się z tobą w tej kwestii, ponieważ przeglądałam wiele blogów z krótkimi utworami i praktycznie każdy był o smutnej tematyce, np. nieszczęśliwa miłość, złamane serce i tym podobne. Moim zdaniem nie warto dołować czytelników takimi wierszami. Podoba mi się to, że Ty postawiłaś na wesołe, króciutki wierszyki o przeróżnej tematyce. Przeczytała wszystkie, nie tylko dla napisania oceny,m ale też dla przyjemności. Twój styl nie pozostawia wiele do życzenia. Piszesz wtedy, gdy najdzie Cię wena - nie robisz tego na siłę. Wielkie brawa, bo sama po sobie wiem, że takie pisanie nic nie daje.

       Wnioskuję, że dużo czytasz. Nie masz problemu ze słownictwem, co mogę stwierdzić również po dobieraniu rymów. Robisz to łatwością, czasami też bawiąc czytelnika. Masz bardzo dużą wyobraźnię i starasz się jej jak najczęściej używać.


         Jak pisałam wyżej, Twoje wiersze bardzo mi się podobają. I w sumie to już sama nie wiem, co mogę tutaj napisać. Swoją opinię na temat tekstu wyraziłam powyżej, moje ogólne wrażenie jest bardzo dobre. Blog jest zadbany, często odwiedzany. Nic dodać, nic ująć!

Błędy (10/10):

        Żadnych błędów nie widzę. Skonsultowałam się nawet z inną oceniającą, która potwierdziła moje słowa. Poczytałam też na ten temat w internecie i wyszło, że zapisujesz wiersze poprawnie. Gratulacje! Oby tak dalej!

Ramki (4/5):

Strona główna - wiadomo co.

Rubryka linków - linki do katalogów, ocenialni i bet.

Warto przeczytać! - linki blogów, które polecasz.

Kącik odautorski - kilka słów od Ciebie. Znalazłam kilka nieścisłości.

"Żyje się raz i to całe życie nie jest po to, byśmy płakali na każdym kroku, byli smutni, poddenerwowani i w stanie głębokiej depresji - bo można zwariować, prawda? - przecinek zamiast myślnika.

"Nie zaręczam, bo każdy ma inne gusta - że tak to nazwę "humorystyczne' - ale z doświadczenia wiem, iż istnieją wiersze zadowalające wszystkich i takie też postaram się pisać." - przecinki zamiast myślników.

"Nie będę zua i pozwolę się pytać o (prawie) wszystko." - wiem, że było to celowe, ale lepiej jeśli napiszesz "zła".

      Te myślniki wytknęłam Ci dlatego, iż przecinki spełniają tą samą funkcję, a lepiej się prezentują. Nie wypisałam wszystkich, tylko dwa dla przykładu.

Kartoteka spamu - spam.


Dodatkowe punkty(1/3):

+1 za ciekawe, rozbawiające wierszyki;

Suma: 55 [bardzo dobry]

Gratuluję! Od początku wiedziałam, że noty będą wysokie i nie pomyliłam się. Życzę weny do pisania wierszy oraz natchnienia, bez którego ani rusz! Jestem pewna, że w przyszłości zasłużysz nawet na ocenę celującą.

Pozdrawiam!

PS. Biorę urlop na cały wrzesień. Powód jest jeden - szkoła. Muszę się przyzwyczaić od nowa do harmonogramu dnia. Obiecuję jednak, że po trochu będę pisała kolejną ocenę i ukażę się ona na początku października.

2 komentarze:

 1. Niepoprawne cudzysłowy i myślniki.

  i szczerze nie wiem
  „Szczerze”, jako wtrącenie, powinno być wydzielone przecinkami.

  ale z tego, co kiedyś widziałam jest to szablon ogólnodostępny.
  Przecinek przed „jest”.

  nieszczęśliwa miłość, złamane serce
  Po co wymieniać obok siebie coś, co jest praktycznie tym samym, a na pewno jedno wynika z drugiego?

  Przeczytała wszystkie, nie tylko dla napisania oceny,m ale też dla przyjemności.
  Rozdzieliłaś wyraz przy przerabianiu zdania.

  "Żyje się raz i to całe życie nie jest po to, byśmy płakali na każdym kroku, byli smutni, poddenerwowani i w stanie głębokiej depresji - bo można zwariować, prawda? - przecinek zamiast myślnika.
  W tym miejscu można postawić i przecinek, i myślnik. Kwestia upodobań.

  "Nie zaręczam, bo każdy ma inne gusta - że tak to nazwę "humorystyczne' - ale z doświadczenia wiem, iż istnieją wiersze zadowalające wszystkich i takie też postaram się pisać." - przecinki zamiast myślników.
  Wtrącenia można wydzielać i za pomocą przecinków, i myślników, i nawet nawiasów.
  http://so.pwn.pl/zasady.php?id=629826

  Te myślniki wytknęłam Ci dlatego, iż przecinki spełniają tą samą funkcję, a lepiej się prezentują.
  Lepiej prezentują? o.O"

  Dodatkowe punkty(1/3)
  Uciekła spacja.

  po trochu będę pisała kolejną ocenę i ukażę się ona na początku października.
  Ukaże.

  OdpowiedzUsuń
 2. Kurczę, jak miło! Myślałam, że raczej opieprzysz mnie za te moje nieszablonowe wiersze, a tutaj takie zaskoczenie. Pozostaje mi podziękować za ocenę bardzo dobrą (pierwszą w tym roku szkolnym) i życzyć sobie weny. To, co tutaj opublikowałaś sprawiło, że chcę pisać jeszcze, i jeszcze, więcej i więcej. Naprawdę cieszę się, że czytanie moich wypocin cię nie znużyło i tak chętnie zagłębiłaś się w lekturze.

  Przepraszam, że tak króciutko, ale korzystam z urządzenia mobilnego, które uniemożliwia pisanie dłuższych wypowiedzi. Błędy poprawię w najbliższym czasie.

  Pozdrawiam,
  Vero nike

  OdpowiedzUsuń

Obserwatorzy