niedziela, 1 grudnia 2013

Pilne poszukiwania!


Ostrze Krytyki pilnie poszukuje oceniających!

Umiesz posługiwać się poprawną polszczyzną? Słomiany zapał nie dotyczy Ciebie? Umiesz pracować w grupie i kulturalnie się wypowiadać? Jesteś obyty w blogosferze? Jeśli tak, czekamy na Twoje zgłoszenie! Więcej w zakładce rekrutacja.

PS: Jeżeli ktoś z chętnych wysłał zgłoszenie, a dalej nie zostało rozpatrzone - prosimy o wysłanie go ponownie na nowy adres : ostrzekrytyki@wp.pl .
14 komentarzy:

 1. Może i bym się zgłosiła, bo troszkę nudno tak samemu pracować, ale punktacja mi zbytnio nie odpowiada, niestety. Nie myślałyście o zmianie? Przecież pierwsze wrażenie i wygląd to praktycznie to samo, zresztą nie są one aż tak ważne, a autorzy i tak otrzymują bądź tracą za to punkty.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W wielu ocenialniach ( przynajmniej wcześniej) zauważyłam, że jednak w większości mają podobnie. Pierwsze wrażenie i wygląd oddzielnie.

   Pierwsze wrażenie - czy przyciąga cię do przeczytania, przejrzenia bloga, czy ci się spodobało. Nie oceniasz tu wyglądu, tylko to, co zobaczyłaś na pierwszy rzut oka.

   Wygląd - rozdrabniasz się, zwracając uwagę na wygląd graficzny, przejrzystość, czcionkę i tym podobne.

   To są dwie różne rzeczy.

   Usuń
  2. I czy to ma jakieś większe znaczenie? Na blogu ocenia się treść, a nie szablony, bo różne gusta bywają i to, co Tobie się nie podoba, innemu może pasować.

   Nie wiem, jak jest na innych ocenialniach, bo nie znam ich za bardzo - świeżak ze mnie ;)

   Usuń
  3. Na ocenialniach nie chodzi tylko o treść. Chodzi o całokształt bloga. Prawda- treść się najbardziej liczy, jednak oceniamy wszyściutko. Gdyby chodziło o samą treść- tym zajmuje się beta.

   Prawda. Dlatego każda oceniająca ma swoje gusta :) To już zależy jak się trafi. Oceniająca powinna napisać w swojej podstronie co i jak lubi, aby trafić. Choć oceniający także powinien patrzeć dość obiektywnie. To już zależy.

   Ze Świeżaka staniesz się szybko nie-Świeżakiem :P

   Pozdrawiam :)

   Usuń
  4. Poza tym - tu raczej nie chodzi o ocenę tego, co się komu podoba. Lena podkreśliła - oceniamy, czy całość jest przejrzysta, czy czcionka jest odpowiednia, czy szablon jest dopracowany. To nie jest ocena w stylu: nie lubię rudych, na szablonie jest rudy, więc tnę punkty.

   Usuń
  5. Właśnie. Elektrownio - dobrze to ujęłaś :)

   Usuń
  6. Czyli jak jestem betą, to równocześnie też oceniającą? O, fajnie wiedzieć...

   PS: Leno, jak już stawiasz myślnik, to musisz go z obu stron oddzielić spacją.

   Usuń
  7. Nie do końca. :) Beta sprawdza tekst. Tylko tekst. I, przeważnie, sprawdza każde rozdziały. Współpracuje ciągle z autorem.
   Oceniająca patrzy na ogół wszystkiego i nie robi tego ciągle. Tylko raz i mówi ci rezultaty dając rady do wyglądu bloga, jak i tekstu.

   PS: Tam jest spacja z dwóch stron. Może jej nie widać, więc przepraszam.

   Usuń
 2. Takie pytanie mam - czy Estrella to w ogóle zamierza tutaj wrócić? Pytałam o to już kiedyś, ale niestety nikt mi nie odpowiedział. Jestem pierwsza w jej kolejce już dosyć długo i jak stało, tak stoi nadal. Czy zaczęła pisać w ogóle ocenę? Jeśli nie, to może mogłabym się przenieść do którejś z Was?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Osobiście nie mam z nią kontaktu i nie mam pojęcia kiedy może postanowić wrócić i czy w ogóle wróci.

   Jeżeli chcesz - mogę przenieść Twój blog, gdyż nie widzę, aby zaczęła ocenę :)

   Usuń
  2. Rozumiem. Hmm... jeszcze jedno pytanie mam - czy trafię gdzieś na początek kolejki czy na koniec?

   Usuń
  3. To już zależy od oceniającej - można dyskutować.

   Nawet jeśli byś chciała - mogłabym ciebie wziąć do siebie jako trzecią. Oceny uniwersalnych blogów idą mi szybko, a mam ich potem sporo :)

   Usuń
  4. W takim razie proszę o przeniesienie do Ciebie ;) Mój blog to czarna-pelnia. Proszę jednak nie zwracać uwagi na ewentualne przeterminowanie.

   Usuń
  5. Jasne. Ja też sama piszę "przeterminowane" oceny. Więc nie mam w jakimś stopniu prawa sama na to zwracać uwagę.

   Usuń

Obserwatorzy