piątek, 3 maja 2013

[176] meredithcrue

Adres: meredithcrue

Oceniająca: Lena

Autor: Meredith Crue

***

Pierwsze wrażenie:

   Adres to po prostu twoje imię, którym posługujesz się po blogowym świecie. Za wiele nie mogę powiedzieć. Jeżeli chodzi o blogi uniwersalne - należysz do kategorii: fotograficzne. Czego, niestety, po adresie ani trochę nie mam szans się domyśleć. Twój pomysł, nie jest zły. Lecz nie dałoby się wymyślić czegoś bardziej nakierowującego na fotografikę?

  W belce powinien znajdować się cytat - wystarczy twój własny - informujący nas, o czym może być blog, czego tyczyć. Zdjęcia... może coś o nich? Albo o wspomnieniach?

   Gdy ujrzałam pierwszy raz stronę... aż oniemiałam. Spodobał mi się oszołamiająco! O tym będę mówić poniżej.

(5/10)


Wygląd:

   W oczy nam rzuca się klatka ozdobiona "ślimakami" na łańcuchu ze skowronkiem w środku patrzącym w prawą stronę. Obok znajduje się napis " Meredith Crue". Wszystko jest czarno-białe. Pole stron oraz treści wypełnia kolor biszkoptowy. Reszta tła nie ma koloru( biel, biel, wszędzie biel).

   Cieszy mnie skromność jaka tu panuje. Żadne fikuśne koloryty, mega reflektory, masa niepotrzebnych nagłówków. I taki szablon powinien mieć blog o tematyce fotograficznej, gdyż to one mają być główną atrakcją. Z czcionką nie widzę problemu. Przejrzystość jak najbardziej zaistniała.

(6/6)


Treść:

   Styl zwyczajny, prosty. Można go porównać z luzackim pisaniem do znajomych. Używa się takiego rodzaju (nie)literackiego pisania w pamiętnikach. A ty tworzysz alla pamiętnik z fotografiami twojego ubioru( przeważnie, ale nie zawsze).
   Nie masz jak ukazać ubogiego słownictwa. Jest w porządku, błędy niewidoczne( o czym poniżej będę mówić). Nie piszesz po literacku. Nie piszesz poezji. Nie musisz się wysilać (tak mocno). Dlatego wszystko jest w jak najlepszym porządku.
   To co piszesz jest bardzo przyjemne. Jak wyżej mówiłam - prowadzisz pamiętnik, gdyż opisujesz swoje przeżycia z danych dni. Mówisz, co stało się ciekawego. Informujesz nas o tym. Możemy poczuć się choć trochę jak Stalkerzy*.
    Reasumując, wszystko jest proste, łagodne, niewymagające wielkiego wysiłku. Pamiętnik połączony razem z ukazaniem zawartości twojej szafy i doborem tych ubrań, w których potem robisz sesję - jest bardzo pomysłowe i przyjemne do oglądania oraz czytania. W tym punkcie muszę przyznać, iż zazdroszczę ci aż tak ślicznych zdjęć. Widzę też, że umiesz bawić się grafiką, czego niestety ja się nie nauczyłam, a bardzo chciałam. Sama lubię robić zdjęcia. Jednak do twojej perfekcji, trochę mi daleko.

PS: Więcej mimiki twarzy na zdjęciach.
* - prześladowca 

(28/30)


Błędy:

I go back to the game!
Brak błędów.


Butterfly

Brak błędów.


Castle of glass

Brak błędów.


Happy new year!
(New Year).

Brak błędów.


Świąteczne zmiany

Brak błędów.


Lamee!

Brak błędów.


Nameday

Brak błędów.


Happy

Brak błędów.


Blue rose

Brak błędów.


Welcome

Brak błędów.


Jeden błąd w tytule. A tak, ani jednego błędu. Brawo!

(10/10)


Ramki:

Dwukolumnowy układ. Po prawej stronie znajduje się: About me, Archive. Po środku u góry są strony.

O mnie - Parę ogólnych informacji  o autorce.

Kontakt - Jak sama nazwa wskazuje.

Facebook - Kto by nie wiedział?

Formspring - Jak sama nazwa wskazuje.

Odwiedzam - Linki blogów, które odwiedzasz oraz ocenialnie.


Zastrzeżeń - brak.

Błędów - brak.

(5/5)


Dodatkowe punkty:

+2 - Bardzo pomysłowe zdjęcia. Strasznie mi się podobają.

(2/3)


Suma: 56 [bardzo dobry; 5]

Jak widać, jest bardzo dobrze! Zdjęcia niesamowite. W treści nie ma zarzutów. Jestem ciekawa czy w opowiadaniach lub w wierszach piszesz tak dobrze, jak robisz zdjęcia :).  Popraw niektóre z błędów, które ci wymieniłam, a na pewno będziesz dalej zajmować wysokie noty.

Pozdrawiam!

1 komentarz:

  1. Dziękuję za ocenę. Postaram się szybko poprawić błędy. :)
    Pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń

Obserwatorzy