poniedziałek, 26 listopada 2012

[149] moja--fantazja

Blog: Moja--Fantazja
Oceniająca: Sandra
Autor: Nee-Chan

Pierwsze wrażenie:
Wchodząc na bloga, mogłam się tylko domyślać co się na nim znajdzie. Nazwa kompletnie nic mi nie mówiła, aczkolwiek jest bardzo trafna. Gdy strona już się załadowała, ujrzałam napis 'zamówienia'. Ten jeden wyraz sprawił, że byłam pewna jaka jest kategoria tego bloga. Adres bardzo mylny, ale pomysłowy, podoba mi się.Cały efekt psują jedynie dwa myślniki w nazwie. Sprawdziłam sobie specjalnie nazwę bloga bez myślników i tę tylko z jednym. Jak myślałam - obie strony zajęte do tego zawieszone. Naprawdę nie wiem dlaczego ludzie tworzą takie blogi skoro i tak na nich nic nie piszą.
Napis na belce bardzo mi się podoba. Kojarzy mi się z tą najnowszą piosenką Katy Perry, w którym piosenkarka zostaje zdradzona i przystępuje do wojska. Ciekawe czy tutaj  też będzie taka historia. Tak więc napis jest fajny, pierwszy wyraz napisany z dużej litery, drugi z małej. Lubię jak ktoś tak ma zrobione, do tego nie masz skopiowanej nazwy z adresu bloga.
Podsumowując zapowiada się bardzo ciekawie, jak będzie dalej - kto wie.
7/8
Wygląd:
Nie jest źle. Nie podoba mi się to, że główna ramka z treścią 'przysłania' postaci z szablonu, strasznie nieestetycznie to wygląda. Napis na ramce też mi nie przypadł do gustu. Nie dość, że prawie w ogóle nie widać co jest napisane, to jeszcze kolor tych liter, istny chaos. Zupełnie nie ustaliłaś kolorów dotyczących całego bloga. Dalej - czcionka. Te litery zupełnie nie przypadły mi do gustu. Poza tym jest za mała i niektóre rzeczy ciężko dostrzec. Zmieniłabym ją i zostawiłabym bez kursywy. Przejrzystość - podoba mi się, wszystko jest wyraźne i ładnie to wygląda. Jak na bloga z grafiką to jestem bardzo zaskoczona. Myślałam, że zrobisz coś oryginalnego, a jakoś nie padłam z wrażenia.
15/25
Ocena grafiki:
Wiem ile czasu zajmuje Ci robienie tych ikonek i muszę Ci powiedzieć, że są one świetnie i przypadły mi do gustu. Kolory bardzo mi się podobają na niektórych, szczególnie kot w szacie, bardzo ładny odcień fioletowego. Na niektórych postaci pokazane są, gdy coś robią na przykład jedna dziewczyna leży w morzu, bądź para kąpiąca się w wannie, wydają się wtedy bardzo naturalne. Zaskoczyła mnie także ikona, na której mężczyzna-koń obejmuje dziewczynę-syrenę, bo jak wiadomo takie rzeczy spotyka się tylko w filmach. Najlepiej wyglądają osoby, które coś robią na danym obrazku. Ogólnie podsumowując - bardzo mi się podoba to jaką grafikę tworzysz. Nie mogę się do niczego przyczepić.
15/15
Ramki:
Moje skromne "Ja" - krótko, zwięźle i na temat
Zamówienia / Kolejka - wszystko poukładane, w jednym miejscu, a nie leżące gdzieś po kątach
Linki - potrzebne na blogu, wszystkie linki i ciekawe, warte odwiedzenia strony
Reklama - promocja zawsze spoko
Spam - szczerze i na temat - i tak większość spamuje pod postami
4/5
Dodatkowe punkty:
+1 za cudowną grafikę
+1 tworzenie bloga o trudnej kategorii, nie lada wyczyn
2/3

43/56
Uzyskałaś ocenę dobrą! Gratulacje. 


1 komentarz:

  1. Witam, witam! Z góry chcę przeprosić za tak długą nieobecność, ale to wszystko zasługa mojego genialnego tatusia -.-" Niemniej chce podziękować za szybką i szczerą ocenę. Jedno małe sprostowanie. Owszem, robię arty, ale nie w tak masowych ilościach. To byłoby niewykonalne. Ten kociak, o którym to wspominałaś należy do mnie, ale np. syrena i "mieszaniec" nie, chociaż to jedno z moich ulubionych zdjęć. Ogólnie wyszukuję zdjęcia w necie, lub zamawiam u znajomych :)
    Pozdrawiam :*
    Nee-chan

    OdpowiedzUsuń

Obserwatorzy