piątek, 5 października 2012

[137] gryndilou

Adres: gryndilou
Oceniająca: Estrella
Autorka: Blinky

Pierwsze wrażenie:
Oceniam taki typ bloga po raz pierwszy i mam małą nadzieję, że ostatni. Nie mam pojęcia jaki mi to wyjdzie, także proszę nie krzyczeć. 
Dobra, zacznijmy od adresu, który oczywiście jest po angielsku. Już nie będę się rozpisywać na ten temat, bo chyba każdy kto choć raz przeczytał moją jakąkolwiek ocenę wie, że nie cierpię obcojęzycznych adresów, ot tak i to mi się nie zmieni. Nie mam pojęcia, co oznacza Twój adres. Nigdy nie byłam dobra z języków obcych, więc być może dlatego, a raczej na pewno. Po pierwsze - adres strasznie ciężko zapamiętać. Niestety musiałam wpisywać go na zasadzie "kopiuj, wklej", a tego nie lubię robić - pewnie jak większość ludzi. 
Napis na belce kompletnie nie pasuje do bloga z grafiką. Tam raczej cytatów się nie daje, ewentualnie jak już bardzo chcesz, to związane coś szablonami itp. Możesz dać coś typu "Gryndilou...." i wykombinuj,  co może być dalej. Zawsze możesz dać po nazwie pauzę i jakieś słowa, które kojarzą się z blogiem. Rusz głową trochę. 
Szczerze? Nie weszłabym na tego bloga. Nie wyróżnia się niczym, kompletnie. Musisz zrobić coś, że będzie ciekawy na tle innych, bo w innym przypadku za daleko nie zajdziesz.
(3/8) 

Wygląd:
Ou, zawiodłam się. Oczekiwałam czegoś całkiem innego. Prowadzisz blog GRAFICZNY, nie opowiadanie - gdzie wygląd, aż tak się nie liczy. Pierwsze jak wchodzę na bloga z takimi dodatkami, patrzę na jego szablon. Wiesz po co? Żebym bez potrzeby nie przeglądać regulaminów itp.
Wygląd mnie nie zachwycił, nic a nic. Jest taki zwykły, nie przyciągający uwagi. Takie stonowane kolory, nic się nie wybija, boisz się zrobić trochę odważniejszego szablonu? Przełam się, bo jak na razie główny, to mnie nudzi, strasznie nudzi. Stwórz taki niepowtarzalny, jedyny w swoim rodzaju, inny. Wiesz po co? Aby ktoś się zatrzymał, zaczął przeglądać Twoje prace, bo skoro bawisz się grafikę, to musisz to lubić i chcesz, aby ktoś je oglądał, tak? No właśnie. Więc do dzieła. 
Nagłówka banalny jak nie wiem. Pełno taki widziałam. Kobieta, kwiaty i zegarek. Łuhuhuhu, jakie to oryginalne, aż zabiera tchu. 
Kto Ci dał pomysł, aby dać górne menu, no kto?! Tutaj ono nie pasuje, nie widzisz tego? Ten szary pasek pogarsza jeszcze szablon! Szybko to zmień. W ogóle wszystko zmień. Tak, to dobry pomył. Ba! Nawet bardzo.
Po jaką cholerę Ci na blogu Translate? Uważasz, że ktoś podczas przeglądania, będzie sprawdzał, co jakieś słówko oznacza? Usuń to, szybko, natychmiast. Dobrze, że chociaż mam menu górne, choć lepiej wyglądało by z boku.
Dwa punkty, a Ty mnie w ogóle nie zachęciłaś. Zmień to.
(10/25)

Ocena grafiki:
Mogę Cię udusić? Tworzysz na prawdę ładne szablony! Może nie są zbyt wymyślne, ale są miłe dla oka. Robisz je takie delikatne, nigdzie nie widziałam jakieś nie dociągnięć, czy czegoś. Ogólnie to mam pytanie. Ile Ci zajmuje robienie szablonu? Bo chciałabym zamówić na ocenialnie. Wiem, że nie powinnam tego tutaj pisać, ale bardzo mi na tym zależy.
Robisz również ikony i obrazki. Ogólnie rzecz biorąc - dodatki na bloga. Wychodzi Ci to, aczkolwiek widzę, że nie jesteś zbyt rozrywana, a jesteś dobra w tym co robisz. Być może nie wyśmienita, bo nikt taki nie jest - trzeba dużo pracować, ale umiesz bawić się grafiką, więc myślę, że dla Ciebie to przyjemność. Rób więcej szablonów, bo... ikony, czy obrazki nie są tak potrzebne jak nagłówki itp. Tym bardziej, że na blogspot kolejki do szablonów są niemożliwie długie, więc to mogłoby Ci się opłacić, a my blogowicze skorzystać. Mam nadzieję, że kiedyś Twój blog będzie rozpoznawalny i tego Ci życzę.
Ech, wybacz, że się nie rozpisałam, ale... No cóż ja się na tym, aż tak nie znam. Więc nie dostałaś opinii od specjalisty i gdybym mogła z chęcią bym Ci dałaś jakieś wskazówki, czy coś, ale no.. nie będę się pchać i Cię pouczać skoro znasz się na tym dużo lepiej. Ja mogę Ci powiedzieć tylko, że mi się podoba, to co robisz. Miło się na to patrzy, ale spróbuj zrobić coś bardziej odważnego, coś czego jeszcze nie było. Wbrew pozorom ludzie lubią nowości.
(14/15)

Ramki:
Autorka - ech, mogłaś się trochę więcej rozpisać. Naprawdę. W sumie, to nic nie wiem. Napisz do kiedy zaczęłaś się zajmować grafiką, kiedy Ci się to spodobało itp. Mnie takie rzeczy ciekawią, a nie jakie seriale lubisz. Chce się dowiedzieć jaka jesteś. Czym się zajmujesz itd.
Buttony - chyba nie muszę tłumaczyć, do czego autorka ma taką zakładkę? Wchodząc na tą stronę miałam nadzieję, że będę miała większy wybór, a tutaj tylko jeden. Zrób więcej, w innych kolorach. 
Odwiedzam - masz ich mało, ale mi to nie przeszkadza. Wszystkie działają, więc jest dobrze.
Współpraca - tutaj masz już tego więcej.
Zmówienia - nazwałabym to raczej regulaminem. Myślałam na początku, że to będzie kolejka, więc zmień nazwę.
Dodatki na Twojego bloga - czyli taka lista wszystkiego, co zrobiłaś. Bardzo dobry pomysł.
Głównie to mi brakuje tutaj kolejki. No cóż, ja tam czasem lubię zajrzeć czy będę musiała długo czekać, czy też nie. Radziłabym zrobić taką zakładkę.
(4/5)

Dodatkowe punkty:
- za to grafikę, która mi nawet przypadła do gusty
- za teksty, które piszesz na początku notki - jest to ciekawe. 
(2/3)

Zdobyłaś punktów 33, co daje Ci ocenę dostateczny.  Myślałam, że będzie 4, no, ale cóż. Może jak poprawisz, to będzie wyżej.
Uff, w końcu koniec.

2 komentarze:

  1. "Jesteś blogiem graficznym"? Chyba: "Prowadzisz bloga graficznego".

    OdpowiedzUsuń

Obserwatorzy