czwartek, 19 lipca 2012

[111] life-in-nada


Oceniająca: Lena

Autor: Shuuya


PS: Mam nadzieję, że nie będzie problemu kiedy będę mówić w liczbie mnogiej. Gdyż na blogu pisze kilka autorek.

***

Pierwsze wrażenie:

     No, no... jak widać, został zmieniony adres. Czy wyszło wam to na dobre? Przyznam, że tak. O wiele bardziej podoba mi się "azjatyckie-dusze" niż "life-in-nada". Co takiego może w sobie kryć wasza nazwa? Nie widzę tutaj wielkiego skomplikowania. Dusze jak dusze, to osoby, które określają was(autorki), a "azjatyckie", gdyż zajmujecie się dwoma krajami właśnie położonymi na tym kontynencie. Stąd powstał wasz wspaniały adres. Dodam jeszcze, iż jest w języku polskim, a większość blogerów jakoś wstydzi się naszego języka.

     Wiecie... ładnie by było, gdybyście albo znalazły, albo napisały jakiś cytat opowiadający, na przykład o muzyce, Japonii, Korei, Azji. Coś co by podkreślało tematycznie wasze wypociny. Nie musi się znajdować w belce, tego już nie wymagam( choć dobrze by było), jednakże pod tym waszym pięknym napisem "Azjatyckie Dusze" na stronie głównej.

     Ał! Biel razi nieźle w oczy. Czy jest to ładne? Nie wiem, ale tekst wygląda na przyjazny.

(4/8)
Wygląd:


     Dobrze, że w ostatniej chwili zdążyłyście zmienić nagłówek. Widnieje na nim wasz piękny tytuł oraz chłopczyk z anime/mangi. Ma blond włosy, morskie oko, gdyż drugie mruga do nas. Wygląda na szczęśliwego, zadowolonego. Ubrany jest w beżowy sweterek. Pod spodem umieszczono koszulę w niebieską kratę z widocznym krawatem. Ma jasnobrązowe spodnie i brązowe...kalosze? Na głowie nosi z dumą swój niebieski kapelutek. Jeszcze dodam, że obok niego znajdują się dwie gwiazdki.


     Ten chłopczyk ma to coś, iż pobudza w nas optymizm, więc bardzo przyjemnie zostaje się tutaj. Naprawdę. Ogólnie wszystko wygląda przejrzyście. Ta biel... pasuje do adresu, tak jak chłopiec.

  Przyznam, że czcionka jest okej. Nie mam do niej zarzutów. Przeraził mnie na początku brak przejrzystości bloga. O nie, nie! Nie jest, aż tak źle. Jednakże... trochę tego wszystkiego dużo, nie sądzicie? No, ale dobrze... blog się rozrasta, jest dużo rzeczy na nim, wiele postów. Rozumiem, że nie ma czego zlikwidować, coś przenieść. Więc ewentualnie musi zostać. Choć, według mnie, niepotrzebne są dodatki "top komentatorów" i "visitors", jednak to jakieś urozmaicenie, i  dodaje własnego uroku.


(9,5/10) 
Treść:


Nie wiem czy liczycie na jakieś pretensje albo rady... jednak nie potrzeba ich w tym podpunkcie. Styl macie prosty, żaden skomplikowany. Właśnie o taki chodzi w blogach uniwersalnych z waszą tematyką. Aby każdy, bez obrazy dla czytających i innych ludzi, głupi umiał zrozumieć to co chcecie przekazać. Poważniejszy przydałby się w opowiadaniu, pamiętniku. Ale tutaj? Nie ma co. Jeszcze chcę, abyście pilnowały krótkich zdań. Mogą zdarzyć się i dłuższe, jednakże nie często.

Tutaj także nic skomplikowanego nie może być. Słownictwo ma być proste, zrozumiałe dla każdego. Nie oczekuję slangu młodzieżowego, tylko tego, aby zdania nie były zbyt skomplikowanie budowane. Z prostych słów przez wszystkich, przeważnie, używanych. I w tym punkcie żadna z was mnie nie zawiodła.


Tekst jest w porządku. Wszystko co umieszczacie jest dobrze napisane, sformowane( są czasem małe wyjątki). Nie mogę mieć zarzutów, gdyż piszecie to z czym wiąże i miał się wiązać blog. Jestem zadowolona z was.


Styl - krótkie zdania, zrozumiałe dla każdego. Więcej niż połowa!
Słownictwo - słowa proste, używane przez wszystkich, zrozumiały... ale nie slang. Jest!
Tekst - nie wybiega z tematyki bloga, musi wszystko wyglądać przejrzyście, być zrozumiałe.  Więcej niż połowa!
Czy trzeba tutaj coś jeszcze dodawać? Macie rady jak pisać. Dostosujecie się do tego i będzie jeszcze lepiej! Bo.. zawsze może być lepiej niż jest.(23/25)
Błędy:


Sprawdzę po jednym poście autorek. Gdyż muszę z osobna zwrócić uwagę na błędy, każdej. A, może uda się nawet dwa? Zobaczymy.


Shuuya 
Wystarczy jak sprawdzę jedno, ponieważ większość notek, które  będzie w "ramki", są napisane przez ciebie.


Alice Nine


"Zespół przez lata pozostawał w tym samym składzie, lecz ich styl grania  ubioru nie pozostawał taki sam." - "[...] lecz ich styl grania, ubioru nie pozostawał taki sam."
Naamii
 
You're Beautiful / Minamisineyo (drama)


"Hwang Tae Kyung nie może uwierzyć, że owy chłopak ma tak doskonały głos, że ma dołączyć i pracować w jednym zespole z nim." - pierwsze "że" zamienić na "iż".


" I ciekawe jest to, że nie wszystko zostało zmyślone, bo w 2 lub 3 odcinku pojawiło się kilka zdań o realnych zespołach (np. Super Junior. SNSD)" - "że nie wszystko zostało zmyślone, bo w 2. lub 3. odcinku  [...]"


" Należy wspomnieć że postać Hwang Tae Kyung grał słynny aktor i piosenkarz Jang Geun Suk, Park Shin Hye jako Go mi Nam/Nyu." - Przecinek przed "że".
Hana yori Dango (drama)


"Drama ta składa się z 2 serii i jednego filmu kinowego, w pierwszej piosenką przewodnią jest Planetarium Ai Otsuki, natomiast w drugiej Flavor of Life Utady Hikaru, który jest moim ulubionym utworem tej wokalistki."  - Napisałabym "dwóch".


" Ciekawym faktem jest to, że w postać Tsukasy wcielił się członek zespołu 'Arashi' - Matsumoto Jun, a w Hanazawe Ruia  popularny aktor Oguri Shun.” - Przecinek przed "Oguri Shun".
Anylkaa


BEAST/B2ST


"Próbował swoich sił w programi "Hot Blood" na kanale Minet, ale gdy został z niego wyeliminowany rozpoczął treningi w wytwórni razem z Yong Jun Hyung byli raperami w piosence AJ- Wipe the Tears." - Programie. "[...]rozpoczął treningi w wytwórni razem z Yong Jun Hyung. Byli raperami w piosence [...]".


INFINITE

"Grupa po raz pierwszy zadebiutowała w 2010r piosenką Come Back Again." - Musi być kropka po "r.".

" Nim zadebiutowali mieli nawet własne show pt” You’re my Oppa”." - Kropka po.Aoi-chan


Romi Paku

"Mimo iż przyszła na świat i wychowała w Japonii, jest koreańskiego pochodzenia." - Przed "iż" stawiamy przecinek.


Rie Kugimiya 

Nie zauważyłam żadnego błędu.
Akuryo

2PM


Brak błędów.


Shinhwa

Brak błędów.
Miriane


Hetalia (anime)


"Sojusze i różne pakty są tu śmieszne przekazane - np. sojusz między dwoma państwami zwany jest ślubem." - Śmiesznie.


Panodra Hearts (anime)


"Piętnastolatek postanawia dołączyć się do fundacji Pandora , w celu zabijania łańcuchów, odnalezienia wspomnień Alicji , oraz jaki był jego grzech. 
                    Muzyka nie jest zła, efekty dźwiękowe mogą być. Anime jest ładną kreską rysowane, chociaż wielu twierdzi, że niezbyt staranne. Akcja jest żywa i  nieprzewidywalna. Jest dużo ciekawych postaci. Całość jest dość interesująca i nie jedną osobę zaciekawi." - Bez czerwonego przecinka. " Muzyka nie jest zła, efekty dźwiękowe mogą być. Anime, chociaż wielu twierdzi, że niezbyt starannie,  jest ładną kreską narysowane. Akcja żywa i nieprzewidywalna. Jest dużo ciekawych postaci. Całość dość interesująca i nie jedną osobę zaciekawi."


Niestety, ale Luki Wars nie zdążyłam ocenić. Za dużo byłoby czekania. Dobrze, po kolei omówię.

     Shuuya tobie trafił się, akurat, tylko jeden błąd. W dodatku drobny! Przecinek. Ten marny przecinek do wstawienia. Jednak popatrz jeszcze na błędy, które będą w ramkach. Jeszcze mogę to samo powiedzieć o Aoi-chan. Przecinek do wstawienia. A tak... błędów nie zauważyłam.
     Problem z przecinkami oraz liczebnikami porządkowymi ma Naamii. Nie było tego, aż tak wiele, jednakże warto popracować. Przeczytaj, w słowniku ( a najlepiej i w kilku), na temat przecinków. Gdzie trzeba je wstawiać? Ano zawsze przed "że", "iż", "jednak". Przeważnie mówiłam, iż także przed "aż". Tylko tutaj każdy ma sprzeczne zdanie. Więc to nawet odpuszczam. Jednakże na pewno trzeba jeżeli powtórzą się dwa w zdaniu. O liczebnikach  porządkowych warto poczytać. Nawet znajdziesz dość fajne artykuły na internecie. Radzę ci, poszukaj w kilku różnych słownikach. Zawsze warto zobaczyć gdzie kto, co pisze. 

     Nie tylko Naamii ma problem z kropkami, także Anylkaa. Oprócz jednego opuszczenia literki, zjadałaś kropki w skrótach. Ty byś tylko jadła i jadła! Nie no, żartuje. Bez obrazy oczywiście ;). Pamiętam, że to miałam w drugiej klasie gimnazjum. Musisz poczytać na temat działu "skróty i skrótowce". Z tego co pamiętam, trochę to pogmatwane, dlatego do końca ci mogę nie wytłumaczyć. Kropkę pisze się po literce/literach jeżeli danego wyrazu nie było ostatniej litery. Przykład: r. - rok , pt. - pod tytułem .  <--- Nie ma ostatniej litery w skrócie. Jeżeli natomiast występuje w skrócie ostatnia litera wyrazu, nie może być kropka. Przykład: dr - doktor , nr - numer , wg - według . Są oczywiście jeszcze jakieś wyjątki, jednak nie jestem w stanie ci tego wszystkiego wypisać. Trzeba o tym poczytać samemu. 
     Jedna z was, gdy czytałam jej drugi post, dobiła mnie? No może nie do końca. Śmiałam się i trochę załamywałam. Miriane, pilnuj powtórzeń! Czasem mogą się zdarzyć, są dozwolone. Jednak, aż.. pięć? Trzeba nauczyć się zamieniać zdania, inaczej je formułować. Czasami nawet nie jest potrzebny jeden z wyrazów. Przeczytaj kilka razy tekst  i zastanów się co musi zostać, a z czym można nieco pokombinować. Ah! Żebym nie zapomniała o tym... przejęzyczeniu? W tej chwili nie wiem jak to nazwać. Pilnuj odmian.
     Fuksiarzem z waszej grupki jest (nie licząc Luki Wars, którego nie zdążyłam ocenić, ale jeżeli będziecie chcieli, mogę przeczytać notkę i zobaczyć czy przypadkiem nie ma potknięć) Akuryo, u której nie zobaczyłam żadnego błędu.


PS: Nie miałam już siły zmieniać kolorów.

(7/10)
Ramki:


Oho! Mam tutaj wiele do przejrzenia. No nic, zabieram się do pracy i bez owijania w bawełnę!


Japonia
Opis całego kraju.
 Są tutaj dodatkowe podstrony.


Cosplay


" Na tych spotkaniach ludzie przebrani za postacie z swoich ulubionych anime, czy tammang, biorą udział w konkursach, w których do wygrania są różnorodne gadżety." - Ze. Tam mang.


Cha-no-yu - Japońska ceremonia picia herbaty


"Ceremonia herbaciana jest przeżyciem. Jej specyficzną cechą jest to, że każda jest inna i nie sposób żadnej powtórzyć." - " Ceremonia herbaciana to przeżycie. Jej specyficzną cechą jest to, że każdy rytuał jest inny i nie sposób żadnego powtórzyć."

Kimono

" W dzisiejszych czasach występują róż różne rozmiary" - już.

Shinigami

" Bogowie Śmierci nie umierają z braku snu, gdyż nie jest im on potrzebny do życia, san ma dla Bogów Śmierci zupełnie inne znaczenie niż dla ludzi." - sen.

"  An koniec dam wam tekst z końca szóstego tomu mangi." - "A na" albo " Na".
  
Korea
Opis całego kraju.

(Brak)


Muzyka
Wszystko na temat Muzyki tych krajów.

Nie ma, jak na razie, co poprawiać.


Recenzje
Anime, Mangi, Filmy/Dramy. 


Gatunki Anime/Mang


"shōtakon - erotyczne anime z udziałem młodych chłopcami" - chłopców.

 Nie będę sprawdzać nic innego, gdyż podlicza się to już do notek. 


Biografie
Aktorów i Seiyuu'ów. 


Także nie będę sprawdzać, gdyż podlicza się to pod notki.


Konwenty
Gdzie odbędą się spotkania fanów w Polsce. Pomysłowe.


Rekrutacja
Jak sama nazwa wskazuje.


Współpraca
Jak nazwa wskazuje.O nas i kontakt
Tak jak w tytule.


Regulamin
Tak jak w tytule.


Artyści (Japonia)
Jak sama nazwa wskazuje, jednakże nie będę sprawdzać, bo zaliczają się do notek.


Artyści (Korea)
Tak jak powyżej.


Dobrze. To wszystko... trochę sporo tego, nieprawdaż? Błędów także wiele się nie znalazło, wręcz powiem... że nie miałam co poprawiać. Takie drobne rzeczy. Pouzupełniajcie te karty i będzie wspaniale. Wiadomości o sobie macie, nie było co tam sprawdzać. Podoba mi się ta wersja. Tak trzymać!


(4/5)
Dodatkowe punkty:


+1 - Cenie te filmiki oraz zdjęcia dodawane do postów. Urozmaicają czytanie.


(1/3)
Suma: 48,5 [bardzo dobry + ;5+ ]


Przyznam, że już nie wiedziałam czy wstawiać pięć z plusem czy sześć z minusem. Jednak... nie było 49 punktów. Ale tak mało brakowało! Uwielbiam was. Naprawdę. Wydaje mi się, że jesteście zgraną drużyną. Tak, jakbyście znały się od lat.
Te rady, które podałam gdziekolwiek, nawet kierując do poszczególnych osób, prosiłabym, aby każda z was poczytała o tym samym. Mogło się trafić, iż przez przypadek ominęłam u którejś jakiś punkt, więc nie chcę, aby trafiło się, że jakiejś nie zwróciłam na to uwagę. A wam na pewno się na przyszłość przyda.


PS: Aj tam.. od razu zakazano. Poproszono . :)

3 komentarze:

 1. Szczerze? Ten nagłówek był wstawiony na szybko. Miał być zmieniony, po otrzymaniu oceny, ale jeszcze się nad tym zastanowię. ; ) Khem... nie "Miriami" tylko "Miraine". Luka Wars jest chłopakiem. xD Dopiero, co do nas dołączył i nic nie zdążył napisać, więc i tak nie mogłabyś go ocenić. ; )
  Na pewno postaramy się poprawić wszystkie błędy. Tak nieoczekiwanie wyskoczyło nam, że mamy iść do oceny pierwsi, a na blogu ma być jeszcze więcej zmian. Ten wygląd/stan bloga jest "surowy".
  Wielce dziękujemy za ocenę. Nie spodziewaliśmy się, że będzie aż tak wysoka. ; )

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O jeju. Przepraszam za pomyłkę imienia. Wydaje mi się, że nie używałam rodzajnika w Luka Warsie. No, ale zaraz sprawdzę i poprawię ;). Jeżeli jeszcze chodzi o niego, mogłabym przeczytać notkę i jeżeli byłyby błędy, napisałabym w komentarzu. No ale to już jak będziecie chcieć. :)
   Szczerze? Nawet ten surowy wygląd mi przypadł do gustu. Naprawdę nic więcej bym za bardzo nie wymagała.
   Jak mogliście się nie spodziewać? Piszecie naprawdę dobrze!

   PS: Pomyliłam konta, dlatego wyżej jest "Dyrekcja".

   Usuń
 2. Muszę wyrazić swój zachwyt szablonem. Jest przecudowny po prostu, podoba mi się nawet bardziej niż ten od Elfaby. Tylko tło pod postami jakoś tak... krzywo.

  OdpowiedzUsuń

Obserwatorzy